Newham Swords Junior Series 2017 Event 2 – Results

[tabs title=”” disabled=”false” collapsible=”false” active=”0″ event=”click”] [tab title=”Girls U10″]
 Ranking  Name  First name  Club
 1  BEARD  Maddi  BRYANT BLADES
 2  ROMER  Cecily  SALLE BOSTON
 3  LERDA  Victoire  THE FENCING SCHOOL
 3  WALSHE  Emily  THE FENCING SCHOOL
 5  SCOTINIADIS  Alexia  COBHAM FENCING CLUB
 6  PECCE  Sofia  THE FENCING SCHOOL
 7  GOYARROLA  Inés  SALLE BOSTON
[/tab] [tab title=”Girls U12″]
 Ranking  Name  First name  Club
 1  TSANG  Sophie  NEWHAM SWORDS
 2  ELLIOTT  Megan  FIGHTING FIT FENCING CLUB
 3  DELUCY MCKEEVE  Trinity  THE FENCING SCHOOL
 3  RYDER-GARCIA  Lauren  NEWHAM SWORDS
 5  WILSON  Charlotte  SALLE BOSTON
 6  PEARDON  Alice  CAMBRIDGE SWORD
 7  HALL  Elfreda  SALLE BOSTON
 8  WILLIAMS  Phoebe  COBHAM FENCING CLUB
 9  AMORE  Victoria  ZFW FENCING CLUB
 10  YANICELLI  B.B.  THE FENCING SCHOOL
 11  TAIWO  Oyinlade  THE CITY FENCING CLUB
 12  WALLER  Lyla  STREATHAM FENCING CLUB
 13  GOLDREICH  Amber
 14  DE BARRA PENMAN  Sibeal  THE FENCING SCHOOL
[/tab] [tab title=”Girls U14″]
 Ranking  Name  First name  Club
 1  BRYCE  Jessica  WIMBLEDON FENCING CLUB
 2  WHITAKER  Rosie  CHICHESTER FENCING CLUB
 3  CASTILLO-BERNAUS  Katie  GARDEN HOUSE FENCING CLUB
 3  FLANAGAN  Iyla  BATTERSEA FOIL
 5  JEROME  Elizabeth  SALLE BOSTON
 6  COLLETT  Rebecca  CITY OF LONDON SCHOOL FOR GIRLS
 7  MAYER-REICH  Hannah  FIGHTING FIT FENCING CLUB
 8  TYLER  Lara  ALDERSHOT FENCING CLUB
 9  GOLDFISCHER  Marcela  COBHAM FENCING CLUB
 10  YANICELLI  Sloane  BATTERSEA FOIL
[/tab] [tab title=”Girls U16″]
 Ranking  Name  First name  Club
 1  LUKAITE  Emilija  NEWHAM SWORDS
 2  HERRICK  Anna  FENCERS CLUB LONDON
 3  MEYER  Jade  BATH SWORD CLUB
 3  THOMPSON  Holly  CAMBRIDGE SWORD
 5  MAYER-RIECKH  Miriam  FIGHTING FIT FENCING CLUB
 6  BALDWIN  Elinor  UNATTACHED
 6  CHAMPION  Alice  DRAGON FENCING CLUB
 8  HARRISON  Alexandra  CAMBRIDGE SWORD
 9  BERNSTORFF  Allegra Blu  COBHAM
 10  GORST  Hannah  CITY OF LONDON SCHOOL FOR GIRLS
[/tab] [tab title=”Boys U10″]
 Ranking  Name  First name  Club
 1  WALSH  Faraday  SALLE PAUL FENCING CLUB
 2  CREES  Ashley  SALLE PAUL FENCING CLUB
 3  CONTRACTOR  Kalum  NEWHAM SWORDS
 3  STIRLING  Henry  SUSSEX HOUSE
 5  CHHABRA  Diren  NEWHAM SWORDS
 6  BISHAY  David  NEWHAM SWORDS
 7  KEEN  Finn  FENCERS CLUB LONDON
 8  MOLONEY  Rory  COLCHESTER & DISTRICT FENCING CLUB
 9  CALLAGHAN  Lewis  SHOEBURY AND SOUTHEND SWORDS
 10  THOMPSON  Edward  DRAGON FENCING CLUB
 11  PATHER  Rajiv  SALLE BOSTON
 12  COMMITTERI  Tommaso William  BATTERSEA FOIL
 13  LADANYI  Leo  SALLE BOSTON
 14  MANGLA  Aarav  SALLE BOSTON
 15  IMANKERDJO-LAMBERT  Justin  THE FENCING SCHOOL
 16  QUENTIN  Paul  SHOEBURY AND SOUTHEND SWORDS
[/tab] [tab title=”Boys U12″]
 Ranking  Name  First name  Club
 1  YAVUZ  Atakan  FIGHTING FIT FENCING CLUB
 2  LIM  Li Leo  ZFW FENCING CLUB
 3  ELIS  Eurig  COLCHESTER & DISTRICT FENCING CLUB
 3  PARTRIDGE HICKS  Griffin  ZFW FENCING CLUB
 5  CONTRACTOR  Kalum  NEWHAM SWORDS
 6  CAMPBELL – YATES  Indio  FENCERS CLUB LONDON
 7  FRIC  Tomi  NEWHAM SWORDS
 8  TAIWO  Adekunle  SARUM SWORDS
 9  MATVEJEV  Aleksandr  NEWHAM SWORDS
 10  AMORE  Juian  ZFW FENCING CLUB
 11  WINTER  Bruno  PAUL DAVIS FENCING ACADEMY
 12  LUC  Wai Hung  NEWHAM SWORDS
 13  ARCHER  Mihkel  NEWHAM SWORDS
 14  BARRETT  Alexander  DRAGON FENCING CLUB
 15  SMYTH  Daniel  DRAGON FENCING CLUB
 16  LHUILIER  Christopher  COBHAM FENCING CLUB
 17  COMPTON  Noah  ELTHAM COLLEGE FENCING CLUB
 18  MANSFIELD  Ethan  CHICHESTER FENCING CLUB
 19  HILLS  George  INVICTA FENCING CLUB
 20  HEALY  Sacha  SALLE PAUL FENCING CLUB
 21  GIBBONS  Scott  ZFW FENCING CLUB
 22  KING  Kit  CAMDEN FENCING CLUB
 23  ELPHINSTONE  Alexander  CHICHESTER FENCING CLUB
 24  REBONATO-SCOTT  Sebastiano  SALLE BOSTON
 25  GHIANDAI  Milo  NEWHAM SWORDS
 26  HINKLEY  Kai  CHICHESTER FENCING CLUB
 27  YOUNG  Joshua  ALLEZ FENCING
 28  O’DONNELL  George  NEWHAM SWORDS
 29  RIGBY  George  DRAGON FENCING CLUB
 30  JOHNSTON  Somerled  DRAGON FENCING CLUB
 31  KENNEDY  Alexander  FIGHTING FIT FENCING CLUB
 32  GOLDFISCHER  Lucas  COBHAM FENCING CLUB
 33  DAGYS  Teodoras  CAMBRIDGE SWORD
 34  DOWNING  Oliver  SALLE BOSTON
[/tab] [tab title=”Boys U14″]
 Ranking  Name  First name  Club
 1  SIMMONDS  Benjamin  SWINDON FENCING CLUB
 2  ADELEKE  Keir  NEWHAM SWORDS
 3  BRINCKLOW  Alexander  COLCHESTER & DISTRICT FENCING CLUB
 3  OSTACCHINI  Louis  SALLE BOSTON
 5  MASCIOLI  Alberto  ST BENEDICTS
 6  HALLS  Rowan  EPSOM FENCING CLUB
 7  BAH  Abubacarr  NEWHAM SWORDS
 8  RANCE  Joseph  COLCHESTER & DISTRICT FENCING CLUB
 9  TARNAI  Carlo  ZFW FENCING CLUB
 10  KUBA  Vencel  ALLEZ FENCING
 11  MONNET  Dominic  SALLE BOSTON
 12  MYATT  Rory  COLCHESTER & DISTRICT FENCING CLUB
 13  MALSTER  Jacob  ACTIV8
 14  PORTER  Kyran  ACTIV8
 15  LEWIS  Jacob  ACTIV8
 16  VAL  Zacarias  THE FENCING SCHOOL
 17  MARCHESE HUME  Luca  BATTERSEA FOIL
 18  GONG  Alexander  FCLHERTS
 19  CURWEN  Mungo  SALLE BOSTON
 20  WALLIS  Luigi  FIGHTING FIT FENCING CLUB
 21  COOPER  Sonny  KING’S SWORDS FENCING CLUB
 22  LOWINGS  Victor  FIGHTING FIT FENCING CLUB
 23  ANSARI  Ayaan  BATTERSEA FOIL
 24  ALDRICH-BLAKE  Alexandros  THE FENCING SCHOOL
[/tab] [tab title=”Boys U16″]
 Ranking  Name  First name  Club
 1  LAUGA  Alexis  CAMBRIDGE SWORD
 2  UDRZAL  Benjamin  NEWHAM SWORDS
 3  DAVIDSON  Milo  CAMBRIDGE SWORD
 3  STILLMAN  Cameron  SHOEBURY AND SOUTHEND SWORDS
 5  JEROME  Alexander  SALLE BOSTON
 6  LERDA  Arthur  THE FENCING SCHOOL
 7  PURDY  Ted  FENCERS CLUB LONDON
 8  CARR  Ben  HILLINGDON MUSKETEERS
 9  WOOLTERTON  Robert  BRENTWOOD SCHOOL FENCING CLUB
[/tab] [/tabs]