2017 Newham Junior Challenge Series – Results for Event 1

[jtabs theme=”blitzer” width=”650″]

Girls U10::

 RANKING  NAME  FIRST NAME  COUNTRY  CLUB
 1   BEARD   Maddi      BRYANT BLADES 
 2   SCOTINIADIS   Alexia      COBHAM FENCING CLUB 
 3   AMORE   Victoria      ZFW FENCING CLUB 
 3   ROMER   Cecily      SALLE BOSTON 
 5   DE ROBERT HAUTEQUERE   Elisabeth      COBHAM FENCING CLUB 
 6   LESLIE   Chloe      BRENTWOOD SCHOOL FENCING CLUB 
 7   PECCE   Sofia      THE FENCING SCHOOL 
 8   DI STEFANO   Sofia      SALLE BOSTON 
[jtab/]

Girls U12::

 RANKING  NAME  FIRST NAME  COUNTRY  CLUB
 1   JOHNSON   Isabella      FENCERS CLUB LONDON 
 2   SAMPSON   Verity      KENILWORTH SWORD FENCING CLUB 
 3   CINTOLESI   Frida      SALLE OXON 
 3   CULKIN   Nathalie      SALLE PAUL FENCING CLUB 
 5   TSANG   Sophie      NEWHAM SWORDS 
 6   ELLIOTT   Megan      FIGHTING FIT FENCING CLUB 
 7   RYDER-GARCIA   Lauren      NEWHAM SWORDS 
 8   JAMES   Amina      CITY OF LONDON SCHOOL FOR GIRLS 
 9   WILSON   Charlotte      SALLE BOSTON 
 10   ALLEN   Morgan      PAUL DAVIS FENCING ACADEMY 
 11   WILLIAMS   Phoebe      COBHAM FENCING CLUB 
 12   GENIESER   Matiilda      SUSSEX HOUSE 
 13   HALL   Elfreda      SALLE BOSTON 
 14   HORSLEY   Thea      COBHAM FENCING CLUB 
 15   PEARDON   Alice      CAMBRIDGE SWORD 
 16   HANNA   Catherine      FENCERS CLUB LONDON 
 17   LLORENS   Daniela      UNATTACHED 
 18   GOLDREICH   Amber       
 19   MCGREGOR   Alessandra      UNATTACHED 
 20   TAIWO   Oyinlade      THE CITY FENCING CLUB 
 21   AMORE   Victoria      ZFW 
[jtab/]

Girls U14::

RANKING  NAME  FIRST NAME  COUNTRY  CLUB
 1   MEURISSE   Scarlett      COBHAM FENCING CLUB 
 2   MIDDLETON   Amelia      SALLE PAUL FENCING CLUB 
 3   GEORGE   India      SALLE OXON 
 3   TSANG   Amelie      ZFW 
 5   QUELCH   Abigail      SALLE OXON 
 6   BIRD   Martha      COBHAM FENCING CLUB 
 7   LAWSON   Angelica      ST BENEDICTS 
 8   ATTIAS   Olivia      SALLE OXON 
 9   WHITAKER   Rosie      CHICHESTER FENCING CLUB 
 10   BASAK   Defne      BATTERSEA FOIL 
 11   CASTILLO-BERNAUS   Katie      GARDEN HOUSE FENCING CLUB 
 12   LEE   Dasha      PEMROKE 
 13   BULLMAN   Evie      QUEENSWOOD SCHOOL FENCING CLUB 
 14   TYLER   Lara      ALDERSHOT FENCING CLUB 
 15   JEROME   Elizabeth      SALLE BOSTON 
 16   GOLDFISCHER   Marcela      COBHAM FENCING CLUB 
 17   FLANAGAN   Iyla      BATTERSEA FOIL 
 18   TURNBULL   Eleanor      CAMBRIDGE SWORD 
 19   MILLIGAN   Amber      CITY OF LONDON SCHOOL FOR GIRLS 
 20   MANTOVANI   Emma      CAMBRIDGE SWORD 
 21   COLLETT   Rebecca      CITY OF LONDON SCHOOL FOR GIRLS 
 22   CHEN   Jolie      CITY OF LONDON SCHOOL FOR GIRLS 
 23   COMMITTERI   Sofia Emily      BATTERSEA FOIL 
[jtab/]

Girls U16::

RANKING  NAME  FIRST NAME  COUNTRY  CLUB
 1   MOND   Amanda      NEWHAM SWORDS 
 2   WILLIAMS-STEWART   Teagan      NEWHAM SWORDS 
 3   LUKAITE   Emilija      NEWHAM SWORDS 
 3   SILK   Georgia      NEWHAM SWORDS 
 5   THOMPSON   Holly      CAMBRIDGE SWORD 
 6   MEYER   Jade      BATH SWORDS 
 7   HARRISON   Alexandra      CAMBRIDGE SWORD 
 8   CHAMPION   Alice      DRAGON FENCING CLUB 
 9   BALDWIN   Elinor      UNATTACHED 
 10   GUEST   Alice      SALLE COTON 
 11   HUDSON   Jade      HEREFORDSHIRE FENCING CLUB 
[jtab/]

Boys U10::

 RANKING  NAME  FIRST NAME  COUNTRY  CLUB
 1   CONTRACTOR   Khalam      NEWHAM SWORDS 
 2   BISHAY   David Aiden Amgd      NEWHAM SWORDS 
 3   CHOI   Aleksey      SUSSEX HOUSE FENCING CLUB 
 3   STIRLING   Henry      SUSSEX HOUSE FENCING CLUB 
 5   CREES   Ashley      SALLE PAUL FENCING CLUB 
 6   REBONATO-SCOTT   Sebastiano      SALLE BOSTON 
 7   WALSH   Faraday      SALLE PAUL FENCING CLUB 
 8   MULHERON   Logan      BRYANT BLADES 
 9   THOMPSON   Edward      DRAGON FENCING CLUB 
 10   KEEN   Finn      FENCERS CLUB LONDON 
 11   CALLAGHAN   Lewis      SHOEBURY AND SOUTHEND SWORDS 
 12   LADANYI   Leo Ferdinand      SALLE BOSTON 
 13   MUMTAZ   Dani      ST BENEDICTS 
 14   CARRELL   John      CAMBRIDGE SWORD 
 15   BASAK   Sinan      SUSSEX HOUSE FENCING CLUB 
 16   KANG   Dillon      CAMBRIDGE SWORD 
 17   PETERKIN   Khari      NEWHAM SWORDS 
 18   QUENTIN   Paul      SHOEBURY AND SOUTHEND SWORDS 
 19   MOLONEY   Rory      COLCHESTER & DISTRICT FENCING CLUB 
 20   TIAN   Aaron      NEWHAM SWORDS 
 21   TURENNE ROGERS   Jerome      CAMBRIDGE SWORD 
[jtab/]

Boys U12::

 RANKING  NAME  FIRST NAME  COUNTRY  CLUB
 1   LIM   Li Leo      ZFW FENCING CLUB 
 2   SOSNOV   David      ZFW FENCING CLUB 
 3   DE ROBERT HAUTEQUERE   Francois      COBHAM FENCING CLUB 
 3   SAVICKAS   Samuelis      ALLEZ FENCING 
 5    PARTRIDGE-HICKS     griffin       SUSSEX HOUSE 
 6   YAVUZ   Atakan      FIGHTING FIT FENCING CLUB 
 7   LAUGA   William      CAMBRIDGE SWORD 
 8   CHAUDHARI   Aarav      ALLEZ FENCING 
 9   CONTRACTOR   Khalam      NEWHAM SWORDS 
 10   FRIC   Tomi      NEWHAM SWORDS 
 11   WALLIN   Xavier      COBHAM FENCING CLUB 
 12   MULHERON   Niall      BRYANT BLADES 
 13   SMYTH   Daniel      DRAGON FENCING CLUB 
 14   KEOGH   George      SALLE PAUL FENCING CLUB 
 15   CAMPBELL – YATES   Indio      FENCERS CLUB LONDON 
 16   LUC   Wai Hung      NEWHAM SWORDS 
 17   GIBBONS   Scott      ZFW FENCING CLUB 
 18   MATVEJEV   Aleksandr      NEWHAM SWORDS 
 19   RYAN   Cosimo      SUSSEX HOUSE 
 20   O’DONNELL   George      NEWHAM SWORDS 
 21   LHUILIER   Christopher      COBHAM FENCING CLUB 
 22   MANSFIELD   Ethan      CHICHESTER 
 23   BARRETT   Alexander      DRAGON FENCING CLUB 
 24   MEWAWALLA   Sam      FENCERS CLUB LONDON 
 25   WINTER   Bruno      PAUL DAVIS FENCING ACADEMY 
 26   LAWSON   Sebastian      ST BENEDICTS 
 27   ARCHER   Mihkel      NEWHAM SWORDS 
 28   LESLIE   Jacob      BRENTWOOD SCHOOL FENCING CLUB 
 29   BEARDMORE-ESTEBAN   Sebastian      ST BENEDICTS 
 30   OVERY-JONES   Ollie      SAXON FENCING CLUB 
 31   JOHNSTON   Somerled      DRAGON FENCING CLUB 
 32   RIGBY   George      DRAGON FENCING CLUB 
 33   GOLDFISCHER   Lucas      COBHAM FENCING CLUB 
 34   ELWES   Hector      ZFW FENCING CLUB 
 35   MILTCHIN   Alek      FIGHTING FIT FENCING CLUB 
 36   ADHAM   Asher      ZFW FENCING CLUB 
 37   DOWNING   Oliver      SALLE BOSTON 
 38   MOHAUPT   Lucas      CAMDEN FENCING CLUB 
 39   SANCHEZ   Daniel      COBHAM FENCING CLUB 
 40   KENNEDY   Alex      FIGHTING FIT FENCING CLUB 
 41   HEATHCOAT-AMORY   Isaac      SUSSEX HOUSE 
 42   MILLS   Barney      COBHAM FENCING CLUB 
[jtab/]

Boys U14::

RANKING  NAME  FIRST NAME  COUNTRY  CLUB
 1   STENBECK-SCHIAVO   Dario      ZFW FENCING CLUB 
 2   BRINCKLOW   Alexander      COLCHESTER & DISTRICT FENCING CLUB 
 3   ADELEKE   Keir      NEWHAM SWORDS 
 3   KOLAS   Shalang      SALLE PAUL FENCING CLUB 
 5   OSTACCHINI   Louis      SALLE BOSTON 
 6   FUSCHILLO   Rocco      ZFW FENCING CLUB 
 7   MASCIOLI   Alberto      ST BENEDICTS 
 8   CONTRACTOR   Jamiel      NEWHAM SWORDS 
 9   CULKIN   Alexander      SALLE PAUL FENCING CLUB 
 10   KHAN   Dawood      BATTERSEA FOIL 
 11   TARNAI   Carlo      ZFW FENCING CLUB 
 12   SAMBABAH   Abubacarr      NEWHAM SWORDS 
 13   KAAKI   Annas      SALLE BOSTON 
 14   TAN   Garrett      SALLE BOSTON 
 15   MONNET   Dominic      SALLE BOSTON 
 16   O’CONNELL   Morgan      SUSSEX HOUSE 
 17   CURWEN   Mungo      SALLE BOSTON 
 18   WALLIS   Luigi      FIGHTING FIT FENCING CLUB 
 19   JURDJEVIC   Thomas      SUSSEX HOUSE 
 20   CALICE   Farncesco      SALLE BOSTON 
 21   TRIJBITS   Jakob      CAMDEN FENCING CLUB 
 22   GONG   Alexander      FCLHERTS 
 23   PRATLEY   Aedyn      SALLE ETON FENCING CLUB 
[jtab/]

Boys U16::

 RANKING  NAME  FIRST NAME  COUNTRY  CLUB
 1   CHRISTOPHERS   Edward      FIGHTING FIT FENCING CLUB 
 2   LAUGA   Alexis      CAMBRIDGE SWORD 
 3   DAVIDSON   Milo      CAMBRIDGE SWORD 
 3   TAN   Gerald      SALLE BOSTON 
 5   BASTILLE   Joshua      COBHAM FENCING CLUB 
 6   DOS SANTOS BARBOSA   Fabio      COBHAM FENCING CLUB 
 7   MUNDY   Edgar      HIGHAMS PARK F.C 
 8   PURDY   Ted      FENCERS CLUB LONDON 
 9   WORTHINGTON   Fabian      WIMBLEDON FENCING CLUB
[/jtabs]