2013 Winter LPJS Results – Girls

U17 Girls

 Rank  Name  First name  Country  Club
 1  Feklistova  Katrina  NEWHAM SWORDS

U15 Girls

 Rank  Name  First name  Country  Club
 1  SHAW  Rachel  NEWHAM SWORDS
 2  DE LANGE  Kayleigh  SALLE OXON
 3  CHILD  Catherine  BRENTWOOD
 3  FAIRMAN  Charlotte  ESCRIME WINCHESTER
 5  FAIRMAN  Victoria  ESCRIME WINCHESTER
 6  GILMOUR  Catriona  FINCHLEY FOIL
 7  ROGERS  Abigail  DILETTANTE

U13 Girls

 Rank  Name  First name  Country  Club
 1  HUGHES  Phoebe  LASZLOS
 2  CAMPBELL  Alice  NEWHAM SWORDS
 3  BABAEVA  Seville  ESCRIME ACADEMY
 3  POWELL  Alexandra  TEAM MELIA
 5  LUKAITE  Emilija  NEWHAM SWORDS
 6  PORTER  Jasmine  TRYB
 7  HARDIE  Heloise  OXFORD
 8  HOME  Amy  SALLE KISS
 9  NEWTON-HUGHES  Phoebe  SALLE KISS
 10  BEARDMORE  Emily  FIGHTING FIT
 11  JONES  Rachel  SALLE KISS
 12  DELL’AQUILA  Lorenza  COBHAM
 13  DAMBRAUSKAITE  Aiste  NEWHAM SWORDS
 14  BLACK  Mirren  COBHAM
 15  GAMAGE  Chanumi  NEWHAM SWORDS
 16  ROYER  Jeanne  SALLE BOSTON
 17  DA SILVA  Fernanda  ST BENEDICTS
 18  FRECHIN  Emma  ST BENEDICTS
 19  BROWN  Mia  NEWHAM SWORDS
 20  CARUANA  Gemma  SALLE HADALIN
 21  CHILD  Faith  BRENTWOOD
 22  CHEEMA-GRUBB  Antonia  KCSWHS
 23  HOULT  Lucy  INVICTA
 24  CURTIS  Anna  ST BENEDICTS
 25  ALLAS  Zetta  FENCING SCHL
 26  ROBINSON  Emma  ALDERSHOT
 27  WARD  Chloe  FIGHTING FIT

U11 Girls

 Rank  Name  First name  Country  Club
 1  BEARDMORE  Emily  FIGHTING FIT
 2  MOND  Amanda  FIGHTING FIT
 3  DAWE  Phoebe  RUSSELL SWORDS
 3  HADALIN  Henriette  SALLE HADALIN
 5  GALE  Madeleine  BRENTWOOD
 6  LEVER  Rachael  OPS EPEE
 7  SILK  Georgia  INVICTA
 8  COLLINS  Freya  BRENTWOOD
 9  BULMAN  Imogen  ALDERSHOT
 10  EDGECLIFFE-JOHNSON  Imogen  ALDERSHOT
 11  ARMITAGE  Freya  KCSWHS
 12  MACEY  Charlotte  ZFW
 13  WILLIAMS-STEWART  Teagan  NEWHAM
 14  TIMMERMANS  Olivia  FENCING SCHL
 15  MCMONAGLE  Eleanor  ALDERSHOT
 16  MCKIMM  Lydia  FENCING SCHL

U9 Girls

Ranking at the end of the poules

 Rank  Name  First name  Country  Club  Victory/match  Ind.  Hs  Group
 1  BIRD  Martha  KCSWHS  9/9  18  27  qualifier
 2  ATTIAS  Olivia  SALLE OXON  8/9  19  25  qualifier
 3  HADALIN  Helga  SALLE HADALIN  7/9  10  22  qualifier
 4  COMMITTERI  Sofia  FENCING SCHL  5/9  0  18  qualifier
 5  RESTON  Eva  ALDERSHOT  4/9  2  19  qualifier
 6  PAINTER  Hester  SALLE PAUL  4/9  -4  15  qualifier
 7  YANICELLI  Sloane  FENCING SCHL  4/9  -6  13  qualifier
 8  GOLDFISCHER  Marcela  COBHAM  3/9  -6  16  qualifier
 9  KELLY  Rachel  ST BENEDICTS  3/10  -7  19  qualifier
 10  ARMITAGE  Lauren  KCSWHS  2/10  -13  13  qualifier
 11  KING  Ruby  LASZLOS  1/8  -13  10  qualifier


Document Engarde – 18/11/2013 16:56:09

Share to